Trumpauto Kasutajate turvalisus

Trumpauto on hoolitsenud enda klientide andmete turvalisuse eest ettevõtte loomisest. Teeme igapäevaselt endast kõik oleneva, et hoida teie info kaitstud aga selleks on meil vaja teie panust ja IT turavalisuse teema üldist mõistmist.

Selles postituses vaatame veidi lähemalt kõiki Trumpauto sisenemisviise, nende võimalusi ja turvalisust.

Alustame sellest – kui turvaline on teie tänane parool tegelikult?

Parool Parooli hindaja arvab sellest Tegelikkus
Abc123456 Väga tugev Väga nõrk (murdmiseks kulub 4 päeva)
Qsdfrty4875! Väga tugev Hea (murdmiseks kulub aastaid)
Steven123! Väga tugev Nõrk (murdmiseks kulub mõni kuu)

Ühefaktoriline autoriseerimine kasutajatunnuse ja parooliga

Nõrkusteks on äraarvatavate paroolide kasutamine, paroolide lekkimine.

Kui teie töökojal on kasutusel ainult ühefaktoriline sisenemine ja parool on midagi sarnast nagu eelpool toodud tabelis, siis esmalt soovitame muuta parooli turvalisemaks ja teisena võtke kasutusele kahefaktoriline autoriseermine, millest kohe edasi räägime.

Kahefaktoriline autoriseerimine

Lisaks kasutajatunnusele ja paroolile küsib Trumpauto ka eelseadistatud Google authenticator äpist koodi. Selline teguviis tõstab olulisel määral turvalisustl, sest isegi kui keegi kolmas isik teab Teie parooli, ei ole tal võimalik siseneda teie nime alt Trumpauto süsteemi.

Kahefaktorilise autoriseerimise kasutuselevõtmine on lihtne. Trumpauto administraatori õigustes sisenege: SEADED -> ETTEVÕTTE SEADED -> keri pisut alla poole, leiad sealt kasti mis on näidatud alloleval ekraanipildil.

 • Märgi linnukesega valik “Kaheastmeline autentimine aktiveeritud” ja vajuta nupule “Salvesta”.
 • Kui valid teise valiku ette ka linnukese, siis muutub automaatselt kõigile teie töökoja kasutajatele kaheastmeline autoriseerimine kohustuslikuks, muul juhul jääb see valikuliseks võimaluseks.
 • Lisana on võimalik välistada turvalisemad asukohad, näiteks sisestades oma koduse internetiühenduse IP aadressi, on võimalik teil kodust siseneda mugavalt kasutades ühe faktorilist sisenemist, kuid kõikjal mujal asukohtades on nõutud jätkuvalt kahefaktoriline sisenemine.
 • Tõmba endale telefoni äpp nimega Google Authenticator. Leiad selle Androidi Play poest ja Apple storest väga kergelt.
 • Ava Google Authenticator ning skanneeri Trumpautos kuvatud QR kood.
 • Seejärel sisesta Google Authenticatoris äpis kuvatud kood Trumpautosse ja vajuta nupule salvesta.
 • Ongi valmis, teie töökoda on nüüd tunduvalt rohkem kaitstud.

Trumpauto pakub võimalust siseneda PIN koodiga – mis see on?

PIN koodiga sisenemise on mõeldud jagatud arvutitega töökodades kasutamiseks. Näiteks, kui teil töökojas tõstukite vahel on lukkseppade jaoks mõeldud üks jagatud arvuti ja seda kasutavad 5 erinevat lukkseppa, et oma saabumisi ja lahkumisi registreerida, tööaegu mõõta, või muid toiminguid teha, siis on mugav kasutada PIN koodiga sisenemist! Koodiga sisenemisel visatakse kasutaja automaatselt peale mõne minutilist inaktiivsust välja ja teine kood saab siseneda ja toiminguid oma kasutaja alt teha.

Kuidas see kasutusele võtta?

 1. Vajalik on Trumpauto Premium pakett ja staatiline IP aadress (juurde tellida interneti teenusepakkujalt)
 2. Töökoja IP aadressile lisatakse võimalus siseneda PIN koodiga.
 3. Seejärel ilmub sisenemislehe lehel valikusse PIN koodiga sisenemise võimalus.
 4. Lukksepad ei saa PIN koodiga kodus, tööle sõites või mujal olles siseneda, aegu registreerida või muid toiminguid teha – ainult töökojas
 5. Peale PIN koodiga sisenemist ja 2 minutilist eemalolekut süsteem viskab automaatselt sisenenud lukksepa välja. Näiteks kui ta logis sisse, tegi toimingud ära, kuid unustas välja logida ja et järgmine lukksepp saabudes kogemata vale nime alt omi toiminguid ei teeks, on eelmine kasutaja automaatselt juba välja visatud.